bedava okey

Mynet Çanak Okey Plus

Çanak okey nasıl oynanır diye merak edenler için önemli ipuçları şimdi tek bir adreste. Ayrıca çanak okey tutkunları içinde elinizi kuvvetlendirecek en can alıcı ipuçları da yine bu adreste yerini aldı. Okeyin bir türevi olan çanak okey plus sürümü ile online sitelerde de yerini almaya başladı. mynet çanak okey plus aklınızda ki tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracak yer. Çanaklı okey, okeyin en popüler hali olarak online ortamlarda da kullanıcıları ile buluşuyor.

mynet çanak okey plus
mynet çanak okey plus

Mynet Çanak Okey’in Özellikleri

En çok merak edilen şans oyunları arasında yer alan çanak okey; 4 oyuncunun katılımı ile gerçekleşen bu oyunda asıl amaç okeyi kırmaktır. Klasik okey oyunu ile, çanak okey versiyonu aralarında ki farklar çok da belirgin farklar değil.

Klasik okey oynamayı bilen oyuncular, çanak okeyi de kolaylıkla oynayabilir. Çanak bedava okey tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok sevilen online oyunların başında geliyor. Çanak okey ile klasik okey oyununun belirgin farklarından en önemlisi, bu oyunun çanak düzeneği ile oynanmasıdır. Klasik okeyde taşlar nasıl dağıtılıyorsa; çanak okey düzeneğinde de oyun o şekilde başlıyor. Oyunun başlaması için öncelikle taşlar beşli gruplar halinde dizili düzenekten otomatik olarak oyunculara dağıtılıyor. Taş dağıtımı takiben de gösterge olan taş oyuncularla paylaşıyor. Gösterge olan taş, klasik okeyin aksine çanak okeyde çok daha işlevseldir. Yine bildik okey oyunu ile çanak okey diğer bir benzer noktası da; açılan gösterge olan taşın üst rakamıdır.

mynet okey
mynet okey

Mynet Çanak Okeyde Puanlama Nasıl Oluyor?

Çanak okeyde, göstergeden sonra belirlenen okey taşı klasik okeyde ki gibi, oyuncuların oyun içerisinde ki puan dağılımını belirler. Birinci oyuncuya 15, devamında ki oyunculara ise 14 taş dağıtılır. Devamında ki süreç ise; klasik okeyin gidişatı şeklinde davam ediyor. Okey taşları atılırken, çanak düzeninde taşların puanlarına göre oyun devam eder. Çanaklı okeyde en dönen elden sonra çanakta birikmiş olan puanlar, oyunu alan kişinin hanesinde birikir. Bu oyunun sonunda toplam puanda eli en çok puanı toplayan kişi okeyi kırmış olur.

Bir önceki yazımız olan İnternetsiz Okey başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En iyi Bedava Okey Oynama Sitesi